You Are Here: Home » Zapytaj Lekarza » Czy kobiety w ciąży mogą pić koktajle Natural Balance?

Czy kobiety w ciąży mogą pić koktajle Natural Balance?

Pytanie: Pani Doktor, jestem w 6 miesiącu ciąży i chciałabym zacząć zażywać koktajle Wellness by Oriflame, aby wzbogacić swoją dietę. Czy mogę stosować takie produkty podczas ciąży i po urodzeniu dziecka, gdy będę karmiła piersią?

Katarzyna

Odpowiedź:

Zdecydowanie tak. Koktajle Natural Balance zawierają składniki odżywcze w 100% naturalne takie, które potrzebne są do wzmocnienia organizmu matki, podczas ciąży. Jest to czas, kiedy  kobieta potrzebuje dostarczać do swojego organizmu wartościowy pokarm, ponieważ rozwijający się płód pobiera z jej organizmu, wszystko to, co jest niezbędne do jego wzrostu i rozwoju. Jeśli kobieta nie odżywia się prawidłowo, w jej organizmie mogą nastąpić deficyty prowadzące do osłabienia zębów, kości, odporności, doprowadzić do anemii, zaburzeń koncentracji, złej funkcji wielu narządów. Płód bowiem, będzie zaspokajał swoje potrzeby związane z budową własnego organizmu za wszelką cenę, a więc czerpał to, co jest mu potrzebne do rozwoju z organizmu matki. Dlatego ważne jest aby kobieta, dostarczała pełnowartościowego pożywienia w trosce o zdrowie płodu, ale również swoje.

Kobiety w ciąży przybierają na wadze z wielu powodów. Najważniejszym z nich jest waga rozwijającego się płodu i również gromadzenie wody.  Zwiększenie ilości tkanki tłuszczowej jest amortyzatorem dla płodu zwiększającym jego ochronę przed urazami pochodzącymi ze świata zewnętrznego ale przede wszystkim przygotowuje kobietę do okresu karmienia, pełni rolę zapasową.

Z powodu mało wartościowego pożywienia może dojść do nadmiernego otłuszczenia organizmu. Koktajle Natural Balance, zawierają węglowodany, białka, tłuszcze omega-3 pochodzące z najlepszych ekologicznych źródeł. Pełnowartościowe białko, pochodzące z serwatki jest jednym z najlepszych źródeł białka. Węglowodany o niskim indeksie glikemicznym zapewniają stały dopływ energii dla mózgu płodu, co ma duże znaczenie dla jego rozwoju, obecność w pożywieniu matki kwasów Omega-3 ma dobry wpływ na rozwój układu nerwowego płodu i narządu wzroku.

W koktajlach, dla polepszenia smaku, znajduje się słodzik – sukraloza. Jest to jedyny przechodzący w niezmienionym stanie przez przewód pokarmowy słodzik, obecny w produktach pokarmowych. Nie ulega wchłanianiu i nie wchodzi w żadne przemiany metaboliczne. Receptura Koktajli Natural Balance została opracowana przez szwedzkich naukowców, poddana wielu badaniom klinicznym.

Koktajle Natural Balance są spożywane w Polsce już od 3 lat. Jest cała generacja zdrowych dzieciaków, których mamy zażywały w ciąży i okresie karmienia koktajle Natural Balance. Jeśli należysz do nich podziel się swoimi spostrzeżeniami.

Copywrite by Joanna Szablińska. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Scroll to top