You Are Here: Home » Zapytaj Lekarza » Czy mogę pić koktajle Natural Balance, jeśli mam cukrzycę?

Czy mogę pić koktajle Natural Balance, jeśli mam cukrzycę?

TAK. Koktajle Natural Balance są doskonałym uzupełnieniem diety dla diabetyków, czyli ludzi chorych na cukrzycę.

Choroba zwana cukrzycą rozwija się wówczas, gdy komórki trzustki przestają produkować insulinę w wystarczającej ilości lub nie produkują jej wcale. Insulina jest bardzo ważnym hormonem odpowiedzialnym za gospodarkę cukrową w organizmie i bez jej obecności we krwi człowiek nie może żyć. Poziom cukru we krwi podnosi się niebezpiecznie, co skutkuje nieodwracalnymi zmianami chorobowymi w naczyniach krwionośnych, nerkach, nerwach obwodowych, oczach.

Rozróżniamy dwa rodzaje cukrzycy:

Cukrzyca typu  1 - rozwija się przeważnie w młodym wieku, często w postaci nagłego zachorowania, bardzo niebezpiecznego dla zdrowia. Komórki trzustki przestają produkować insulinę.

Cukrzyca typu 2 – związana jest z dojrzałym wiekiem i rozwija się powoli z powodu błędów dietetycznych i w związku  z  wyczerpaniem się możliwości produkowania insuliny przez komórki trzustki.

Dawnymi czasy, gdy nie było insuliny, cukrzycę leczono tylko dietą. Oczywiście sama dieta nie była na tyle wystarczająca aby uratować pacjenta, ale  można było przedłużyć chorym życie. Obecnie w dobie produkcji hormonu insuliny wiele osób może żyć długo i jeśli stosuje się do zaleceń lekarza może prowadzić  normalne życie.

W cukrzycy oprócz leków, bardzo ważna jest dieta zawierająca węglowodany o niskim indeksie glikemicznym oraz aktywność fizyczna, ponieważ w ten sposób można znacznie obniżyć poziom cukru we krwi. To oznacza, że również zmniejszyć dawkę insuliny lub tabletek potrzebnych  do utrzymania prawidłowego poziomu cukru we krwi.

W mojej praktyce lekarskiej spotykam pacjentów, u  których objawy cukrzycy cofnęły się całkowicie po zastosowaniu odpowiedniej diety, a leki  przeciwcukrzycowe zostały odstawione.

Koktajle Natural Balance mają wiele zalet. Pozwalają uzupełnić codzienną dietę  o pełnowartościowe białko tłuszcze i węglowodany, bez konieczności przyjmowania nadmiernych porcji jedzenia.  Jako przekąska – utrzymać poziom cukru we krwi na stałym poziomie w ciągu dnia, co jest niezwykle korzystne przy cukrzycy, ponieważ pozwala zredukować dawkę insuliny. Koktajle truskawkowe ze względu na swoją wygodną formę saszetek, można wziąć ze sobą w podróż lub zawsze mieć pod ręką gdy zachodzi potrzeba spożycia przekąski nie podnoszącej znacznie poziomu cukru we krwi, a zapewniającej jego, odpowiedni do pracy mózgu, poziom. To jest bardzo ważne, ponieważ diabetycy mogą mniej odczuwać niedogodności swojej choroby w życiu codziennym i pracy.

Jeśli znacz angielski zapraszam do obejrzenia filmu w którym wypowiada się profesor Stig Steen, z Uniwersytetu w Lund w Szwecji, odkrywca receptury koktajli  Natural Balance.

Przeczytaj  tłumaczenie:

Jeśli masz cukrzycę typu 1 (posiada ją 10% cukrzyków) musisz często chodzić do lekarza i regulować swoją dawkę insuliny. Jeśli robisz dramatyczne zmiany w swoim odżywieniu  może to być niebezpieczne. Ponieważ przy niższym poziomie cukru we krwi, ta, ustalona wcześniej, dawka insuliny może być za duża.  Dlatego kontakt z lekarzem lub z pielęgniarka jest konieczny aby ustawić nową dawkę.

90% cukrzyków ma cukrzyce typu 2 i biorą tabletki lub insulinę.  Jeżeli bierzesz insulinę, to też powinieneś badać sobie poziom cukru we krwi gdy zaczynasz przyjmować koktajle Natural Balance. Jeżeli przyjmujesz tabletki  powinieneś zacząć kurację szejkami od razu!  Większość ludzi czuje się znacznie lepiej gdy zaczyna je pić.

Jeśli pozostaniesz na tej samej dawce insuliny i tabletek a zaczniesz przyjmować szejki Natural Balance, cukier może spaść nadmiernie i może to być niebezpieczne.

Koktajle Natural Balance są doskonałe dla ludzi którzy są chorzy na cukrzycę i leczenie szejkami powinno być zaczęte w ścisłym kontakcie z pielęgniarką lub z lekarzem, szczególnie jeśli jesteś na tabletkach czy insulinie.”

Copywrite by Joanna Szablińska. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Scroll to top