You Are Here: Home » Wellness » Suplementy diety » Dobry rozwój Twojego dziecka, to Twoje decyzje

Dobry rozwój Twojego dziecka, to Twoje decyzje

Gdy ja byłam dzieckiem, a było to ponad pół wieku temu, moja mama zawsze dbała o to aby cała nasza trójka piła codziennie tran i łykała witaminy. Tran smakował okropnie, zagryzany posolonym chlebem. Warzywa i owoce w naszej kuchni, pochodziły z własnego ogrodu, a środki ochrony roślin nie były używane. Mimo to, już wtedy, moja mama zdawała sobie sprawę z tego, jak ważne jest dla nas zdrowe odżywianie.

Zapewne nie raz pojawiały się w Twojej głowie pytania: „Czy robię wszystko, aby moje dziecko było zdrowe? Czy posiłki, które przyrządzam, często w pośpiechu, są pożywne i dostarczają witamin i minerałów do wzrostu i rozwoju mojego dziecka? Czy produkty, które kupuję, zawierają  wszystkie potrzebne składniki w dostatecznej ilości? Jak żywność, którą kupuję w sklepie, wpłynie na rozwój i wzrost mojego dziecka? Tyle się przecież słyszy o szkodliwej produkcji, wyjałowionej glebie i zanieczyszczeniach środowiska.

A przecież nie masz wyboru. Musisz kupować to, co jest dostępne w sprzedażny.

Zawsze możesz jednak dokonać wyboru, dokładnie przeczytać etykietę na opakowaniu i wyeliminować produkty z utwardzanymi tłuszczami, te z dużą ilością dodatków z E-numerem, półfabrykaty, oraz te gotowe do spożycia, o długim terminie ważności. Zamiast tego możesz przyrządzać proste potrawy w domu, zadbać o ich niski indeks glikemiczny oraz zapewnić, co najmniej 400 gram owoców i warzyw dziennie. I do tego koniecznie dodać suplementy diety – witaminy i minerały oraz kwasy omega-3.

Copywrite by Joanna Szablińska. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Scroll to top