You Are Here: Home » Odchudzanie » Coaching odchudzania » Od czego zacząć się odchudzać?

Od czego zacząć się odchudzać?


Większość z nas ma wybór dotyczący swojego zdrowia i wagi ciała.
Za wyborem idą nasze decyzje. Zdecyduj, co Ty chcesz zmienić? Masz nadwagę, a chcesz mieć zgrabną sylwetkę – zrób coś w tym kierunku. Utrata wagi ciała nie jest tak trudna, jak się wydaje. Najtrudniejsza rzecz to zmiana Twoich nawyków myślowych, a co za tym idzie tego, co masz zwyczaj robić na co dzień. Trzeba tylko pamiętać, że wszystko możesz osiągnąć, jeśli tylko tego chcesz. Kluczowym słowem jest ZMIANA. 

Spójrz na rysunek powyżej. Zawiera on ważne elementy, jakich trzeba być świadomym, gdy chcesz dokonać zmiany.

Zacznij od analizy swoich przekonań o sobie. Gdy uznasz, że nie zasługujesz na to, aby mieć zdrowie i zgrabną sylwetkę, celu nie wyznaczysz i planu dojścia do celu nie zrobisz. Gdy uznasz, że zasługujesz na zdrowie, piękną sylwetkę i na podziw swojego otoczenia, jesteś osobą, która ma szansę zaplanować swój sukces i go odnieść. Gdy to nastąpi, wtedy dokładnie wyznaczysz i zaplanujesz drogę do celu.

Gdy już wyznaczysz cel i zrobisz plan działania, trzeba aby Twoje zachowanie było ekologiczne – z szacunkiem dla siebie, swojego zdrowia i ludzi, którzy są dla Ciebie bliscy, którzy mogą Ciebie w tym wspierać. A jeśli używasz pożywienia i suplementów diety, to ich pochodzenie i produkcja musi przebiegać z respektem dla świata przyrody i zwierząt. Jeśli te elementy wystąpią, możesz uznać tę drogę za możliwą do przejścia, a cel możliwy do zrealizowania.

Wiedząc, że zasługujesz na sukces o jakim marzysz, realizując dobrze wyznaczony plan, zachowując się w sposób ekologiczny, idziesz możliwą do przejścia  drogą i osiągasz pożądany wynik.

Zmiana sama w sobie ma wiele emocji, o które trudno ją posądzać. Jest w niej miejsce na pozytywną energię, ale również na bunt, negację, depresję i zaprzeczanie. Warto zdać sobie z tego sprawę i w momencie, gdy przyjdzie zwątpienie, wiedzieć, jak sobie z tym radzić, co robić, aby Twoje postanowienia były wciąż aktualne.

Zapoznaj się z bezpłatnym Przewodnikiem Schudnij z Lekarzem. Pomoże on Tobie zrozumieć, dlaczego 4 proste kroki do prawidłowej wagi ciała,  zagwarantują Tobie nie tylko sukces w odchudzaniu, ale również zdrowie i energie.

Copywrite by Joanna Szablińska. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Scroll to top