You Are Here: Home » Odchudzanie » Coaching odchudzania » Odchudzanie, to przecież droga do zdrowia

Odchudzanie, to przecież droga do zdrowia

Dzisiaj, mam przyjemność przedstawić Justynę Stachowiak, zwyciężczynię konkursu na najciekawszy komentarz do wybranego artykułu na blogu.  Justyna jest z wykształcenia nauczycielem wychowania fizycznego, a z zamiłowania trenerem aerobiku i osobistym trenerem zdrowego stylu życia. W komentarzu pod artykułem „Krok po kroku do sukcesu” podzieliła się swoimi pomysłami na prowadzenie klientek  i dołączyła zdjęcia ze swoich zajęć aerobiku.

Justyna zainteresowała się koktajlami Natural Balance, firmy Oriflame, z prostego powodu. Po wnikliwej ocenie wielu produktów wspomagających odchudzanie, znalazła coś, czego do tej pory brakowało w diecie prowadzonych przez nią klientów. Coś co jest: naturalne, pożywne, szybkie w przyrządzeniu w każdych warunkach i smaczne. I takie cechy okazały się mieć koktajle Natural Balance. To, co w nich ceni szczególnie to:

  1. Koktajle są całkowicie naturalne, po prostu, spreparowane z jajek, serwatki, groszku zielonego, jabłek, buraków cukrowych i dzikiej róży.
  2. Nie mają  nic wspólnego z „dietami cud”, których Justyna nie bierze pod uwagę, w prowadzeniu swoich klientek. Koktajle doskonale zaspokajają potrzeby odżywcze organizmu w okresie odchudzania się, jako zdrowe przekąski.
  3. Są właściwe, ze względu na swój skład: węglowodany, białka, tłuszcze, aby stosować je wtedy, gdy trzeba uprawiać ruch,  jako jeden z 4 kroków utraty zbędnych kilogramów.
  4. Pasują szczególnie do trybu życia zapracowanych  kobiet, które odwiedzają klub fitness zaraz po pracy,  nie mając czasu na zrobienie pożywnego jedzenia przed ćwiczeniami. Ułatwiają zatem rezygnację z batona, hot-doga i innych śmieciowych wypełniaczy pustego żołądka.
  5. Prostota przyrządzania koktajli, w każdym niemal miejscu, nawet w podróży, to bardzo duży atut. Wystarczy butelka wody, saszetka z koktajlem, prosty zakręcany szejker i parę zdecydowanych ruchów. Zdrowa przekąska gotowa. W naturalnym odchudzaniu nie można dopuścić do wielogodzinnych przerw między posiłkami.
  6. Koktajle nie pozostawiają wymówek łasuchom – są smaczne i …słodkie, zatem świetnie zastępują łakocie. Rozstanie z ciastkami i czekoladkami przebiega mniej boleśnie.

Justyna podchodzi do swojej pracy szczególnie. Nie tylko prowadzi zajęcia aerobiku, na których uczy szeregu, ważnych w odchudzaniu, ćwiczeń i pomaga osiągać kobietom wymarzone kształty, energię i zdrowie. Jako trener zdrowego stylu życia, pomaga swoim klientkom zaplanować i realizować cele, które czasem są prawdziwymi wyzwaniami.  Klientki chcą się zmieścić, po zaledwie  kilku miesiącach, w ulubioną sukienkę mniejszą o 2 rozmiary, lub zaplanować urlop, na którym mogą ubrać strój bikini. Wymaga to zaangażowania zarówno ze strony klientki jak i trenera.

Ale dobre chęci, to nie wszystko. W naturalnej utracie wagi ciała odchudzanie trwa dłużej, jest za to zdrowe i nie ma efektu jojo. Wiąże się to  ze zmianą nawyków  i dlatego w takich sytuacjach Justyna urealnia czas osiągania marzeń. To złe nawyki są często powodem niepowodzenia w odchudzaniu. I co najtrudniejsze, trzeba je czasem zmienić w całej rodzinie.

Justyna, poprzez bardzo precyzyjne określenie celu oparte na motywującej wizualizacji, ustala kamienie milowe, czyli etapy utraty wagi ciała w czasie. Potem  dokładnie analizuje nawyki żywieniowe, rodzaje potraw, podjadanie, styl życia, rozkład dnia. Wyławia te zachowania, które trzeba zmienić, wzmacnia dobre. Ważny jest system samo-nagradzania, jaki trzeba zastosować w odchudzaniu. To ważny element motywujący.

Zdarzają się sytuacje trudne i niespodziewanych, jak np. najadanie się bez umiaru chipsami, po kilku miesiącach programu odchudzania. I wtedy ważne są szczere relacje, jakie buduje z klientami. Jest wtedy dla nich wsparciem, rozumie doskonale swoje klientki. Czasami, bowiem krok do tyłu stwarza lepszy punkt widzenia dalszej drogi. Uważa też, że w odchudzaniu, powinna wspomagać klientkę rodzina i przyjaciele.

Odchudzanie to przecież droga do zdrowia, a zdrowa pełna energii mama, czy żona, to szczęśliwa rodzina.  Przy takim podejściu, rezultaty przychodzą najszybciej i najłatwiej.

Koktajle i suplementy diety Oriflame są dla klientów ogromną pomocą, szczególnie na samym początku odchudzania. Mało jest osób, które noszą ze sobą do pracy miksery, miseczki i warzywa, aby przyrządzać małe przekąski. Naturalna utrata wagi ciała, wymaga pięciu zdrowych posiłków w ciągu dnia. Wtedy Koktajl Natural Balance jest nieoceniona pomocą.

Wszystkie proste narzędzia, jakie udostępnia firma Oriflame: Katalog, Przodownik po produktach Wellness by Oriflame, Księga przepisów, Lista codziennych aktywności, Dziennik postępów, ankiety, są przez nią wykorzystywane w pracy z klientami. Jednym z własnych narzędzi jest Lista sprawdzająca. Angażuje ona klienta, działa motywująco i skutecznie w całym procesie odchudzania.

Justyna cieszy się dużym autorytetem wśród swoich klientek. Produkty Oriflame zdobyły ich zaufanie, co zaowocowało zdobyciem tytułu Menedżera Klubu Oriflame. Prezentacje zdrowego stylu życia i własne prezentacje w pokoju video-konferencyjnym, są dla niej doskonałym sposobem, aby dzielić się  wiedzą i doświadczeniem na ten temat.

Dzisiaj przygotowała dla Ciebie niespodziankę. Odpowiedz krótko, w tym artykule, na następujące pytania, a otrzymasz od Justyny jej własne narzędzie, stosowane przy planowanym i skutecznym odchudzaniu - Listę sprawdzającą, zupełnie za darmo :)

- Co może być dla Ciebie największą motywacją, aby stracić na wadze? Używaj tylko pozytywnych określeń – wyeliminuj ze swojej wypowiedzi słowo „nie „.

- Jak zmieni się Twoje życie, gdy już osiągniesz upragnioną wagę – opisz np. jedno wydarzenie ze swojego życia?

- Co, do tej pory, nie pozwoliło Ci osiągnąć swojego celu?

- Od czego możesz zacząć już dzisiaj swoją drogę do zgrabnej sylwetki i zdrowia?

A może też prowadzisz własnych klientów? Napisz, co robisz, aby ich wspomagać, jakie masz  sukcesy i z czym masz najwięcej trudności? Jeśli chcesz, dołącz zdjęcia. Podziel się z nami swoimi refleksjami.

Justyna Stachowiak,  www.my.oriflame.pl/naturalnautratawagi

Copywrite by Joanna Szablińska. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Scroll to top