You Are Here: Home » Aktywność » Dla zdrowia » Wellness Dance – zapraszam do ćwiczeń

Wellness Dance – zapraszam do ćwiczeń

Taniec to doskonała terapia dla zdrowia. Umiejętność tańca istnieje naturalnie w każdym z nas. Rodzimy się niejako z tą umiejętnością. Tak bardzo szkoda, że wiele osób sądzi, iż nie umie tańczyć. To są te przekonania, które pozbawiają nas wielu przyjemności w życiu, bo ktoś nam tak powiedział.

Taniec modeluje sylwetkę, dodaje urody, działa upiększająco. W spontanicznym tańcu możemy wyrazić siebie, poczuć się naprawdę szczęśliwi i wolni.

Taniec w rytmie przyjemnej muzyki z prostymi ruchami, to doskonały środek zapobiegający wielu chorobom i wademekum na  dolegliwości takie jak:  nadciśnienie, miażdżyca, osteoporoza, depresja i nawet nowotwory.

Wiele narodów świata wypełnia tańcem niemal każdy dzień. Jest on codzienną rutyną, która pozwala cieszyć się życiem i chwilą, niezależnie od okoliczności w jakich przychodzi nam żyć.

Kilka lat temu wybrałam się na Kubę, aby nauczyć się tańczyć salsę. Taniec, to codzienność Kubańczyków. Tańczą w domu, po pracy, na deptakach, podczas spotkań towarzyskich. Już kilkuletnie dzieci potrafią zadziwić poczuciem rytmu i układami choreograficznymi. Muzyka salsy, samby, flamenco, rozbrzmiewa niemal w każdym miejscu gdzie pojawiają się ludzi.

Pomyśl, jak wspaniale wyglądałby Twój dzień, ile pozytywnej energii, radości, śmiechu  i dobrego nastawienia do życia zagościłoby w Twoim domu, gdybyś choć raz dziennie potańczył razem z rodziną w rytm ulubionej muzyki?

Podziel się w tym miejscu swoimi wrażeniami, o najpiękniejszych swoich przeżyciach związanych z tańcem.
Oto kilka moich zdjęć, z wyjazdu na kurs salsy na Kubę, przed kilku laty.

Copywrite by Joanna Szablińska. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Scroll to top