You Are Here: Home » Odchudzanie » 10 wrogów szczupłości » Wróg szczupłości nr 5 – dieta „cud”

Wróg szczupłości nr 5 – dieta „cud”

Bądź ostrożny z dietą! Kiedy ktoś traci bardzo dużą ilość kilogramów (np. 30 kg), redukuje się również znacznie przemiana materii i procesy spalania w komórkach. Taka osoba jest w stanie wytrzymać w takim stadium zaledwie kilka miesięcy lub najwyżej 1 rok, i kiedy zaczyna jeść normalnie, po kuracji odchudzającej, bardzo szybko przybiera na wadze. Innym fenomenem, którego naukowcy jeszcze nie zbadali, jest to, że po kuracji odchudzającej z niską ilością kalorii, organizm wypełni komórki tłuszczowe, tak jak to było przed kuracją i jeszcze dodatkowo dołoży więcej, ponieważ obawia się następnej „katastrofy”.

Nie osiągniesz upragnionej wagi, jeśli drastycznie zmniejszysz ilość kalorii, które spożywasz. W pierwszej kolejności stracisz wodę. W drugiej kolejności białka z tkanki łącznej zostaną zamienione w glukozę, czyli będą zużyte do otrzymania energii. Zmniejszenie ilości tłuszczu jest bardzo ograniczone i to co zużyjesz, wypełni się po zjedzeniu jednego, jedynego, normalnego posiłku.

 Co się dzieje w organizmie pod wpływem diety odchudzającej?

 • Jeżeli stosujesz dietę z niską ilością kalorii, w organizmie następuje chaos. W takich okolicach, jak: brzuch, biodra, pośladki, uda, wzrasta, paradoksalnie, produkcja  tłuszczu (tzw. lipogeneza)
 • Rośnie nieprzeparta ochota na coś słodkiego.
 • Kuracja, która zawiera 1200 lub mniej kilokalorii na dobę, budzi 10 największych wrogów szczupłości, organizm broni się przed głodem.
 • Tylko dobrze odżywione komórki mogą pracować efektywnie. Każda komórka potrzebuje białek, węglowodanów i tłuszczy.
 • Ważne organy są zagrożone brakiem pożywienia, więc organizm pobiera potrzebne składniki z innych tkanek. Na pierwszy ogień idzie tkanka łączna, która stanowi 25% białka organizmu. Tkanka łączna to kolagen w skórze twarzy, szyi, piersi i brzucha. Te miejsca zaczynają … zwisać. W następnej kolejności rozpadają się mięśnie.
 • Po 1 miesiącu diety cud, tracimy około 5 kg. Ta waga pochodzi z 2800 gram tkanki łącznej, 1200 gram wody, 250 gram minerałów, jak wapno i fosfor, 500 gram glukozy  i zaledwie 250 gram tłuszczu z brzucha.
 • Jeśli mózg nie dostaje glukozy z zewnątrz, zamienia inne substancje w glukozę jak np. aminokwasy, z tkanki łącznej i również z produktów odchudzających.
 • Produkcja glukozy z innych tkanek,  ma wpływ na naszą psychikę. Stajemy się nerwowi.
 • Każda cząsteczka glukozy przyłącza 3 cząsteczki wody. Jeśli szybko tracimy 2 kg to znaczy, że jest to 500 gram glukozy, a 1500 gram wody. Tłuszcz na brzuchu zupełnie nie rusza  się z miejsca!
 • Przemiana materii obniża się ze 100% nawet do 75%.
 • Organizm zaczyna oszczędzać energię na najważniejsze funkcje życiowe w mózgu, układzie nerwowym, nerkach, wątrobie.

 Zobacz jaki jest wróg szczupłości nr 6

Copywrite by Joanna Szablińska. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Scroll to top