You Are Here: Home » Odżywianie » Jedz zdrowe owoce i warzywa, zapobiegaj chorobom!

Jedz zdrowe owoce i warzywa, zapobiegaj chorobom!

Nie zdajemy sobie sprawy, jak wiele warzyw i owoców, zawiera wszystko to, co potrzebuje nasz organizm, aby funkcjonować prawidłowo.  Już Hipokrates który żył w latach 460-370  przed naszą erą, nazwany ojcem medycyny, napisał w swojej „Księdze Hipokratera”  -

Niech pożywienie będzie lekarstwem a lekarstwo pożywieniem. 

Położył on fundament pod współczesną medycynę. Wierzył on, że ludzkie ciało posiada zdolność samoleczenia. Główną siłą leczącą jest sama natura, lekarz ma jej jedynie pomagać. W przysiędze lekarskiej zdanie „Primum non nocere” – po pierwsze nie szkodzić,  do dzisiaj jest wygłaszane przez lekarzy,  podczas ślubowania.

Jednak lekarze medycyny zachodniej nie są edukowani w dietetyce, za to przemysł farmaceutyczny prześciga się w wyszukiwaniu leków, które czasami bardzo nieudolnie naśladują możliwości, jakie daje naturalny zdrowy pokarm.  Choroby serca i rak to najczęstsze przyczyny śmierci.  Wiadomo, że duży wpływ na ich powstawanie wywiera jakość i sposób odżywiania się. Nie traktując zdrowego pożywienia na serio, wyrządzamy sobie  i swoim bliskim wielką krzywdę.

Optymalne odżywienie jest medycyną jutra – to słowa laureata Nagrody Nobla dr. Linus Pauling

.Pamiętajmy o tym, każdego dnia, kiedy zasiadamy do stołu.

Copywrite by Joanna Szablińska. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Scroll to top